Pokud se chcete zapojit do projektu, který změní Smíchov k nepoznání, máte jedinečnou šanci. V OC Nový Smíchov probíhá vernisáž s informacemi o celé stavbě Smíchov City. Blesk.cz už informoval dříve, že se ve velkém zapojí do řešení i samotní občané.

Projekt o rozloze přes 200 tisíc metrů čtverečních už dříve vyvolal širokou diskusi u veřejnosti a vznikla i petice. Developer se tak rozhodl o veškerých změnách veřejně informovat. K projektu se můžete dokonce sami vyjádřit v dotazníku, který je na výstavě k dispozici.

Celý projekt má podporu nejen městské části Praha 5, ale také magistrátu. „Slíbili jsme občanům, že je budeme o záměru této části Smíchova informovat. Prvním krokem je výstava modelu studentů Fakulty architektury ČVUT. Získané názory veřejnosti poté zohledníme v diskusi s investorem,“ říká pro Blesk.cz starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Video
délka: 01:02

Architekt Boris Redčenkov představuje, jak se změní současné Smíchovské nádraží po začátku projektu Smíchov City. Tadeáš Provazník

Pár změn už proběhlo

Občané se už dříve zapojili do diskuse a povedlo se jim přispět ke změně výšky budov. „Většina staveb by neměla překročit výšku šest až sedm pater,“ říká architekt firmy A69 Boris Redčenkov.

Podpora Smíchov City je vidět i na magistrátu. „Na Smíchově by mohl vzniknout opravdu příjemný kus města. Prvním krokem při zapojení veřejnosti byla architektonická soutěž a nyní chceme, aby postupně zesilovalo i zapojení veřejnosti,“ doplnila Kolínská.

První fáze projektu Smíchov City na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově by se mohla začít stavět začátkem roku 2018. Na ploše 25 tisíc metrů čtverečních by mělo vyrůst 400 bytů a kancelářská budova o velikosti 10 500 metrů čtverečních.

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 tisíc metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Součástí projektu jsou rovněž základní a mateřská škola a kulturní centra. Výstavba by měla postupovat směrem od autobusové zastávky Na Knížecí. V prostorách nádraží Praha Smíchov projekt počítá s vícepatrovým parkovištěm P+R.

Fotogalerie
46 fotografií