Zvony z Polska převezli do karlovského kostela už v červenci. Po cestě je doprovázeli poutníci, ale i členové spolku Četnická pátrací stanice Praha. Jejich přítomnost podle představitelů kostela odkazovala na propojení budovy s duchovním životem Policie ČR, která má v těsné blízkosti chrámu muzeum.

Monumentální kostel, který nechal vystavět Karel IV., můžete najít na okraji nuselského údolí. V roce 1942 zabavily poslední tři velké zvony kostela německé říšské úřady. Ponechaly mu pouze malý zvon z 19. století.

Nyní tu najdeme ale zvony nové. Největší z nich je zasvěcený Panně Marii a váží 1450 kilogramů. „Kostel na Karlově je po staletí mariánským poutním místem, Panna Maria chrání toto místo, a podle starých záznamů zde v jejím jménu bylo vykonáno mnoho zázraků,“ sdělil jeden z přítomných kněží.

Kardinál Duka požehnal třem novým zvonům v kostele na Karlově.
Kardinál Duka požehnal třem novým zvonům v kostele na Karlově.
Autor: ČTK

Prostřední zvon vážící 800 kilogramů je zasvěcen Karlu Velikému. Nejmenší zvon je oproti prostřednímu poloviční a patří Albertu Velikému.

Poté, co kardinál Duka před karlovským kostelem zvonům požehnal, se zhruba stovka přihlížejících společně pomodlila a zazpívala litanii. Lidé se následně odebrali do kostela na bohoslužbu.

Podívejte se na nové zvony, kterým kardinál požehnal:

Fotogalerie
4 fotografie