Dopravní situace kolem Vítězného náměstí je komplikovaná od loňského otevření tunelu Blanka. V červenci ji ještě zhoršila oprava Korunovační ulice, která potrvá do konce roku.

S návrhem na uzavření výjezdu z tunelu přišla Praha 6. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) byl původně proti požadavku, nakonec ale začal o této možnosti uvažovat. 

„Dá se připravit, že bychom Praze 6 mohli vyjít vstříc a jeden výjezd bychom v ranních a odpoledních špičkách mohli zkusit zavřít,“ řekl.

Vjezd zakážou jen značky

Do konce týdne by měl mít potřebné podklady, zkušební změna značení by mohla být připravena za osm až deset dní. Fyzicky tunel uzavřen nebude, vjezd do něj zakážou proměnné značky.

Podle Dolínka by se ale výjezd uzavíral jen v případě potřeby a maximálně do doby, než opraví Korunovační ulici.

„K uzavření by mohlo dojít přibližně v horizontu dvou týdnů. Potrvá patrně do doby dokončení rekonstrukce Korunovační ulice,“ řekl Blesk.cz také mluvčí Prahy 6 Martin Churavý.

Další dopravní řešení

Před několika týdny Praha 6 představila deset požadavků, které měly dopravní situaci výrazně zlepšit. Většina z nich měla ulevit Svatovítské po dobu rekonstrukce Korunovační ulice. V tuto chvíli se radnici podařilo zrealizovat sedm z nich. 

„Velmi oceňuji konstruktivní přístup vedení metropole při řešení zdejší mimořádně palčivé dopravní situace. Věřím, že pro obyvatele Prahy 6 budou přijatá opatření znamenat vytoužené světlo na konci tunelu,“ ohodnotil pro Blesk.cz jednání starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. 

Praze 6 by pomohl obchvat

Dotčené radnice i neziskové organizace trvale opakují výtky, podle kterých magistrát zaspal v přípravě následných dopravních opatření. Magistrát to opakovaně odmítl.

Vítěznému náměstí by měl ulevit roky chystaný obchvat, který je ovšem teprve ve fázi projektu.

Fotogalerie
11 fotografií