„Jedná se o další záměr, kterým se v rámci marketingu snažíme zvýšit komfort pro naše cestující. Wi-fi ale zatím nebude zavedena ve všech stanicích, ale pouze ve vybraných,“ uvedl nový generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Martin Gillar. Stanice bude DPP vybírat podle jejich vytíženosti.

DPP by podle Gillara chtěl do konce srpna mít pohromadě všechny informace nutné ke spuštění wi-fi, a to včetně případných nákladů. Provozovatelem připojení by byl samotný podnik, který by od externích dodavatelů nakoupil techniku. 

Běh na dlouhou trať

Podnik v současné době rovněž jedná s mobilními operátory o rozšíření mobilního signálu do dalších úseků metra, kdy se v minulosti mluvilo o části trasy C. Nyní lze volat pouze v loni otevřeném úseku trasy A z Dejvic do Motola. Podle Gillara zatím nepanuje mezi DPP a dodavateli shoda na konkrétním řešení. „Intenzivně ale jednáme. Kromě technických záležitostí pak zároveň ještě řešíme bezpečnostní stránku projektu,“ řekl.

Proč je ve stanicích slabý internetový signál? Co mu brání v cestě? Dozvíte se v pořadu Selfie z Prahy:

Video
délka: 06:38.19
Video se připravuje ...

Pirátské zahradničení v Praze! Kde se ztrácí signál v metru? A jak to bolí mečem do hlavy? Matěj Smlsal, Matěj Šrám, David Vaníček