Zastupitelé Prahy 11 se shodli na tom, že Pražský okruh je potřeba dostavět. V probíhající diskusi se ale dohadovali o znění usnesení, jestli mají podpořit navrhovanou dostavbu v úseku označeném jako 511, nebo zda mají být projednány další varianty vedení.

Úsek 511 prochází územím metropole přes katastry obcí, jako jsou Běchovice, Uhříněves, Dubeč, Královice, Nedvězí a nebo Kolovraty. Ve Středočeském kraji potom úsek prochází Nupaky a Říčany.

„V dotčených oblastech jsem udělal několik podpisových akcí, tak znám názory lidí, kterých se to dotýká. V jaké to bude podobě, to nevím, ale je nutné Praze odlehčit,” řekl zastupitel Petr Sýkora (JMD). Další ze zastupitelů Kateřina Zelenková (HPP 11) uvedla, že je možné, aby okruh ulevil v jedné části, ale zhoršil tak život jinde. Pro příklad potom uvedla Běchovice.

Stavba za více než 100 miliard

Téměř osmdesátikilometrová stavba silničního okruhu kolem Prahy je rozčleněna celkem do 11 úseků, ze kterých je v provozu sedm. Prozatím chybí žalovaná část mezi Ruzyní, Suchdolem, Běchovicemi a mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Náklady na stavbu počítají s částkou 106 miliard korun.

Fotogalerie
5 fotografií