Souboj na pražském magistrátě eskaluje od minulého týdne, kdy primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) vyjádřili nedůvěru vlastní zastupitelé. Po zásahu šéfa hnutí Andreje Babiše ale otočili a za jediné východisko z problémů teď společně s ČSSD označují odchod trojkoaličního náměstka Matěje Stropnického (SZ).

"Opakovaně se musíme zabývat nedodržováním platné koaliční smlouvy ze strany Trojkoalice, proto trváme na tom, což už jsme několikrát veřejně deklarovali, že situace Matěje Stropnického v radě je nadále neudržitelná. S tímto usnesení jdeme na jednání koalice," prohlásil předseda klubu Michal Hašek.

Zda by zastupitelé za ANO byli ochotni hlasovat pro odvolání Stropnického, Hašek neřekl. "Budeme o tom zítra (ve čtvrtek) jednat. Výsledky nechci předjímat," uvedl. Členové klubu ČSSD se na začátku týdne shodli, že by pro takový návrh ruce zdvihli.

O nedůvěře, kterou klub primátorce vyjádřil na posledním jednání, prý řeč nebyla. "Problémy máme, ale chceme nadále pracovat. Nebude to jednoduché, ale tu vůli zatím v tuto chvíli máme," uvedl.

"Panovala pracovní atmosféra, vycházíme si vstříc. Komunikace dosud nebyla ideální, ale budeme na tom pracovat a myslím, že jsme na dobré cestě," uvedla Krnáčová. Podle ní v klubu "nepanují žádné animozity".

O tom, zda si Matěj Stropnický bude muset sbalit svou magistrátní kancelář,se bude rozhodovat na koaliční schůzce ve čtvrtek. Pokud by se tak stalo, je pravděpodobné, že celá Trojkoalice odejde do opozice. Na její místo by mohli přijít například Piráti, kteří už si odhlasovali, že do vedení města chtějí.

Fotogalerie
4 fotografie