Až střelba z policejní služební zbraně zastavila sedmatřicetiletého muže, který dnes dopoledne v Praze ujížděl v kradeném voze před policisty. Policisté na vůz vystřelili v Ďáblické ulici, protože jeho řidič odmítal zastavit a najížděl na chodník. Při střelbě zraněn nebyl, utrpěl jen oděrky v obličeji, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.

„V půl desáté si policisté na Praze 9 všimli odcizeného vozidla. Proto se za ním vydali, řidič ale na výzvy nereagoval a začal ujíždět,“ řekl Blesk.cz Daněk. Při honičce řidič zběsile projel Satalice, Počernice a Letňany. Během dvaceti kilometrů stihl jet i po chodníku, dokonce se pokusil vytlačit policisty.

Policisté přitom zaregistrovali vůz, který mají v evidenci jako kradený v Praze-Proseku, a začali ho pronásledovat. Ohrožování dalších účastníků silničního provozu i chodců je přimělo jednat. „Proto policisté použili proti vozu zbraň. Když řidič viděl, že nemá šanci ujet, tak zastavil,“ uvedl mluvčí.

Policisté zjišťují i okolnosti ukradení auta a to, jakou spojitost s tím má zadržený řidič. Jestli auto ukradl on, nebo ho jen převážel, je tak předmětem vyšetřování. Pro auto si na místo přijel jeho majitel.

Fotogalerie
4 fotografie