„Vzhledem ke skvělým ohlasům fanoušků se 50 Cent na poslední chvíli rozhodl své aktuální turné rozšířit také o pražskou zastávku,“ podotkla Szwarcová. „Vstupenky budou v oficiálních prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal od 2. srpna,“ dodala.

Ikona rapu

Držitel cen Grammy se proslavil debutovým albem Get Rich or Die Tryin', kterého se prodalo více než 30 milionů po celém světě. Za desku z roku 2003, se kterou mu pomohli tehdy slavnější kolegové Dr. Dre a Eminem, posbíral řadu ocenění.

50 Cent se narodil 6. července 1975 v newyorské čtvrti Queens. Hudebník považovaný za „ostrého hocha amerického gangsta rapu“ v osmi letech přišel o matku, vychovávali ho prarodiče z matčiny strany. Ve 12 letech prodával kokain.

Svůj první singl vydal v roce 1999, jmenoval se How to Rob a parodoval tehdejší hudební celebrity. O rok později 50 Cent málem přišel o život, když jej zasáhlo devět ran z pistole. Jako zázrakem přežil a v únoru 2003 vydal album Get Rich or Die Tryin'. Jeho nahrávky se pravidelně umisťují vysoko na žebříčcích prodejnosti. Díky tomu, a také díky svým souvisejícím podnikatelským aktivitám patří 50 Cent k nejbohatším raperům všech dob. Založil si vlastní hudební společnost G-Unit Records.

Pseudonym 50 Cent si Curtis zvolil podle proslaveného gangstera Fort Green Projects. Nejen proto je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů gangsta rapu, druhu hip-hopu, který se rozvinul v 90. letech. Gangsta je jinak vyslovované slovo gangster a příslušně tomu je i tento žánr vysoce kontroverzní. Jeho součástí bývají drsné texty, pojednávající o násilí, drogách, prostituci či rasismu, a jeho tvůrci jsou nebo byli často v rozporu se zákonem.

Není první

Rapper 50 Cent je už několikátá hvězda rapové hudby, která do Česka zavítala. Prahu před časem navštívil například Snoop Dogg, legendární hiphopová formace Wu-Tang Clan nebo Ice-T.

Fotogalerie
7 fotografií