Fanoušci, kterých podle pořadatelů dorazilo 60 000, se dočkali i starších hitů jako Links 2-3-4, Puppe nebo Deutschland. Tradičně nechyběla ani píseň Du riechst so gut z jejich debutové desky Herzeleid z roku 1995. Představení, jehož doprovodné efekty včetně ohňů vynikly zejména za tmy, sledovalo několik stovek diváků z pole za plotem areálu. Vystoupení skupina před prvním přídavkem zakončila koncertním debutem titulní skladby nového alba Zeit.

Po krátké pauze se kapela přesunula na druhé jeviště uprostřed míst ke stání, odkud za doprovodu svitu tisíců mobilů z publika zazněla akustická verze skladby Engel z alba Sehnsucht z roku 1997. Následovaly další starší písně Ausländer nebo Pussy a efektní závěr obstaral ohňostroj.

Energickým vystoupením Rammstein v Praze zahájili své evropské turné. Druhý přidaný koncert se uskuteční na stejném místě v pondělí. V roli předkapely se před Rammstein opět představí ženské klavírní Duo Jatekok.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Název kapely připomíná město Ramstein, kde je základna a sídlo velitelství Letectva Spojených států v Evropě a kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala nehoda, při které zahynuly desítky lidí.

Jedna z největších akcí

Nedělní koncert byl jednou z akcí s největším počtem diváků v letňanském areálu vůbec. V roce 2019 zde dva koncerty britského zpěváka Eda Sheerana přilákaly celkem 150 000 diváků, na první z nich přišlo téměř 80.000 lidí. Tabulce největších koncertů v Praze vévodí vystoupení Rolling Stones ze srpna 1995, na Strahovský stadion tehdy dorazilo na 130 000 lidí.

Okolí místa koncertu bylo v neděli uzavřené pro osobní dopravu a nebyla zde ani možnost parkování. Stejná opatření platí i pro pondělní koncert stejně jako posílení linky metra C a prodloužení jejího provozu do 0:30.

Fotogalerie
44 fotografií