K provozování sauny se spojil herec Stanislav Majer s Lukášem Otevřelem a Miroslavem Sládkem. Uspěli ve výběrovém řízení, ve kterém ND pro ztrátovou saunu hledalo nového provozovatele.

Historie sauny sahá do roku 1976, od kdy sloužila pro herce a baletky Národního divadla. Její noví provozovatelé ji očistili od nánosu času a zrekonstruovali. Přesto ale návštěvníci provozní budovy podstoupí kromě sauny také exkurzi po designu 80. let. Především jeho příznivci ocení přehlídku původních piktogramů, osvětlení, obložení, nábytku i všemožných doplňků včetně klik či zábradlí.

Nově vybudovaná finská sauna je obložená dřevem tak, že na stropě vytváří symbol české vlajky. Podobné souznění s podstatou Národního divadla znázorňuje i bílá neonová instalace ve tvaru dvouocasého lva z dílny Marka Číhala. Národní sauna má otevřeno denně od 16:00 do 22:00. Funguje na systému členských karet, podrobnosti jsou na www.narodnisauna.cz.

Národní divadlo před několika lety opakovaně nabízelo v zimních měsících mobilní saunu na piazzettě u Nové scény. Lidé se tak mohli vyhřát, ochladit se a relaxovat s výhledem na historickou budovu ND. O saunování byl tehdy velký zájem.

Video
Video se připravuje ...

Kráska z Mamma Mia! polonahá v sauně: Musím dřít, abych byla hubená Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
14 fotografií