„Jsme rádi, že i přes dočasné omezení pořádání kulturních akcí a úsporná opatření se nám podařilo formát Kinobusu zachovat, protože má již řadu let přesah nejen do letní kultury v Praze, ale díky tomu pomáháme i těm nejzranitelnějším – dětem,“  říká vedoucí marketingu DPP Josef Voltr.

Proběhne celkem 44 projekcí, které jsou všechny zdarma. Začínat se bude vždy po setmění, časy se tedy během léta budou měnit s tím, jak se budou dny postupně krátit. Z domácí tvorby budou moci diváci shlédnout například film Teroristka nebo Ženy v běhu. Ze zahraničních filmů se bude promítat mimo jiné romantická komedie Last Christmas nebo akční Rambo: Poslední krev. 

Sbírka pro Elišku

Na každé zastávce budou moci diváci přispět na sbírku, která ma cíl pomoci zlepšit život malé Elišce, která trpí těžkou mentální poruchou. Její rodiče poprvé zaznamenali, že by s ní mohlo být něco v nepořádku, již několik měsíců po narození. Nějakou dobu to jen vypadalo, že prospívá o něco pomaleji než její vrstevníci. Doktoři doporučili různá rehabilitační cvičení, což chvíli vypadalo slibně, i když panovaly obavy, že by mohla trpět epilepsií.

Když jí byl rok a půl, doktoři zjistili, že má Angelmanův syndrom, kterému se u nás také říká „syndrom šťastného dítěte“. Bohužel to znamená, že nikdy nebude mluvit a k tomu je i těžce pohybově postižená. Přestože je mentálně na úrovni miminka a nedokáže sama ani pořádně chodit, má radost ze života.

Radost jí dělá koupání, dětská hřiště nebo prolézačky, je však stále odkázána na péči svých rodičů. „Dělá nám radost každý její drobný pokrok. Je to naše velká bojovnice, krásné a usměvavé sluníčko, které nadevše milujeme,“ říkají její rodiče. Ti také doufají, že i přesto, že Eliška nebude nikdy mluvit, podaří se jim nalézt nějaký alternativní způsob komunikace například pomocí moderních technologií. 

Pokud chcete Elišce pomoci a zapojit a přispět jakoukoliv finanční částku Elišce na účet:

Číslo účtu: 4228732329/0800

VS: 1172020

Zastávky a program Kinobusu
Zastávky a program Kinobusu
Autor: DPP

Kinobus se postupně objeví v Čakovicích, na Proseku, v Libuši, Kolodějích, Štěrboholech, Bohnicích, Letňanech, v BB Centru, na Chodově, Hůrce a na Zličíně.

Fotogalerie
8 fotografií