Květiny tradičně doprovází téma spojené s dějinami umění na Pražském hradě. Tím je v tomto roce dílo Petra Pavla Rubense, slavného vlámské malíře ze 17. století, s názvem Shromáždění olympských bohů. Vžité jsou i zkrácené názvy Rada bohů a Olympští bohové.

„Letos máme výročí od úmrtí Petra Pavla Rubense. Obraz Shromáždění olympských bohů je chlouba obrazárny Pražského hradu,“ řekl Sojka. „Skleník mi nedovoluje vystavit originál, ale dovolí mi přiblížit ho v narativní výstavě. Dozvíte se o životě malíře, o způsobu malování, o používaných technikách, o restaurování i o tom, co je námětem tohoto obrazu,“ doplnil kurátor výstavy.

Barokní obraz, patřící do kmenového fondu Sbírek Pražského hradu, je mezi květinami prezentován fotoreprodukcí. Originál je nyní vystavený v italském Forli, řekl novinářům kurátor výstavy. Velkoformátovou malbu vytvořil Rubens v Mantově mezi lety 1601 a 1602.

Květinová expozice nabízí rozkvetlé tulipány, narcisy, modřence či řebčíky přirychlené zahradníky Správy Pražského hradu. Připravili je floristé pod vedením Vladimíra Šeby. 

Kdy: 28. 2. - 8. 3. 2020, denně od 10:00 do 18:00
Kde: skleník v Královské zahradě, Pražský hrad
Za kolik: 20 Kč

Fotogalerie
9 fotografií