Mezinárodní den zeber (31. ledna) je prvním ze svátků, který je v Zoo Praha na programu v rámci celoroční kampaně Den zvířat. Zebří oslava se uskuteční v prostorách zoo v sobotu 25. ledna. Na programu je komentované setkání u výběhu zeber bezhřívých.

„Zároveň připravujeme pro návštěvníky sérii soutěžních stanovišť a přednášku od jednoho z předních odborníků na zebry bezhřívé v republice pana Lubomíra Melichara,“ popsala vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Jana Doktorová.

Dny zvířat v Zoo Praha:

Lidé si budou moci nechat namalovat na obličej masku zebry a ti, kteří příjdou v pruhovaném oblečení, dostanou tematický dárek. Zároveň si návštěvníci mohou vyzvednout soutěžní pas a nalepit si do něho první samolepku z celoroční soutěže.

„Cílem oslav je poukázat i na problémy, které různé druhy mají,“ řekl poradce pro zoologii Ivan Řehák. V přírodě čelí vážným potížím i „lednová“ zebra bezhřívá, která je nejohroženějším poddruhem zebry stepní. Další oslava je naplánována na 29. února, konkrétně Mezinárodní den ledních medvědů.

OSLAVY DNŮ ZVÍŘAT:

25. 1. (SO) Oslava Mezinárodního dne zeber

29. 2. (SO) Oslava Mezinárodního dne ledních medvědů

21. 3. (SO) Oslava Světového dne žab

25. 4. (SO) Oslava Světového dne tučňáků

20. 6. (SO) Oslava Světového dne žiraf

25. 7. (SO) Oslava Mezinárodního dne tygrů

8. 8. (SO)   Oslava Světového dne slonů

5. 9. (SO)   Oslava Mezinárodního dne supů a kondorů

24. 10. (SO) Oslava Dne povědomí o plazech

21. 11. (SO) Oslava Světového týdne péče o orangutany

12. 12. (SO) Oslava Mezinárodního dne gepardů

Fotogalerie
6 fotografií