Fotografie výstavy nazvané Lidé a život se povětšinou věnují pražské tematice s místopisnými i tematickými přesahy. Například Anna Bella Betts představí formou fotografií svůj osmiletý pobyt v Asii, Petra Skoupilová pro změnu poodhalí své „historické“ fotografie zachycující vývoj československé módy. Třetí fotografkou je Alena Vykulilová známá svými intimními fotografiemi z nemocničního prostředí, kdy ještě za socialismu fotografovala nemocné nebo zraněné děti.

Praha tehdy a teď

Trojice fotografů už se svými fotografiemi dotýká ryze pražského prostředí. Street fotograf Jan Jirkovský je veřejnosti známý svými fotografiemi až dokumentárního rázu, které popisují aktuální pražský život. Ladislav Sitenský je pro změnu znám výhradně coby fotograf letců RAF z druhé světové války, nicméně na výstavě se prezentuje svými ranými snímky ukazujícími běžný život Pražanů.

Největší slovo na výstavě pak má nestor české street fotografie František Dostál, který letos v červenci oslavil už své 81. narozeniny. V Topičově salonu poprvé veřejnosti představuje nejen cyklus Moje rodné Vršovice, který se koncem října objevil na trhu i v knižní podobě, ale také jiskřivou kolekci aktů Jak jsem potkal Evy.

Kde: Topičův salon, Národní 9.
Kdy: Do 20. prosince, otevřeno denně od 10 do 17 hodin.
Vstupné: 60,- Kč, snížené 30,- Kč.

Fotogalerie
5 fotografií