Pierre Richard navštěvuje už několik let za sebou Prahu, aby tu na podzim představil vína ze svých vinic. Kromě věhlasu na poli filmové komedie je totiž známý také svým vřelým vztahem k vinařství. Logickým krokem tedy bylo, že se tento komik stal součástí projektu „Kořeny osobností“, v rámci kterého slavní lidé v pražské botanické zahradě sázejí nejrůznější rostliny. V případě herce Richarda bylo předem jasné, že to musí být vinná réva.

Zajímá se o ekologii

„Je mi velkou ctí, že tu mohu být. Sázel jsem strom v Amazonii, vinnou révu ve Švýcarsku a teď sázím víno i tady v České republice. Je to pro mě velice důležité, protože se zajímám o ekologii a stav naší planety. Přeji si, aby takové akce byly všude ve světě, aby mnohé další organizace se připojovaly k tomuto symbolickému sázení,“ uvedl v pražské Troji před samotným aktem Pierre Richard.

Poslechněte si proslov Pierra Richarda s překladem tiskové mluvčí botanické zahrady Kláry Hrdé:

Video
délka: 02:20

Pierre Richard v rámci návštěvy Prahy zasadil vinnou révu v botanické zahradě. Daniel Vitouš

V rámci projektu botanické zahrady „Kořeny osobností“ jde už o 86. významného návštěvníka tohoto areálu, který na místě něco zasadil. Herec se tak postavil po bok například Lucie Bílé, Karla Gotta či Miloše Formana, ale také dalajlámy nebo sira Nicholase Wintona.

Pierre Richard v Praze zasadil vinnou révu odrůdy Saphira, ze které vzniká bílé víno. „Saphira? To neznám. Doufám, že budu sázet jenom jednu, ne celou řadu,“ řekl v botanické zahradě s úsměvem slavný herec. Samotného symbolického zasazení rostliny s lopatou v ruce se však poté zhostil bez větších obtíží.

Fotogalerie
14 fotografií