Už jste někdy jedli smažené banány plátano? Tančili bojový tanec capoeira? To a mnohem více budete moci na vlastní kůži okusit v Náprstkově muzeu. V rámci cyklu Barevné nádvoří se během léta v centru Prahy představují neznámé kultury, v sobotu čeká návštěvníky ta jihoamerická.

Kromě ukázek tanců, jídla a hudebních vystoupení budou na místě i stánky s tradičními šperky. Zájemci můžou své tělo dočasně okrášlit amazonským tetováním jagua. Pro děti je nachystaná dílna, v níž můžou pilně vyrábět plátěné panenky: „Ty jsou původem z Guatemaly a dávají se nebo půjčují uplakaným a smutným dětem. Ty mohou panence svěřit to, co je trápí nebo z čeho mají strach. Panenku pak umístí na noc pod polštář a ta během noci dítě zbaví všeho trápení,“ říká s úsměvem Kristina Kvapilová, mluvčí Národního muzea.

Letos se cyklus o dálných zemích koná již čtvrtým rokem: „Návštěvníkům byly v minulých letech úspěšně představeny například indonéská, japonská, tibetská a latinskoamerická kultura, kultura himálajského království Bhútán či kultura indická a africká,“ jmenuje Kvapilová.

Kde: Náprskovo muzeum, Betlémské náměstí 1, Praha 1
Kdy: 14. července, od 12:30
Za kolik: zdarma

Fotogalerie
15 fotografií