V květnu se na Pražském hradě tradičně zahajuje letní turistická sezona. Z toho důvodu se chystá na 12. květen doslova výjimečný den pro návštěvníky. Řadu objektů totiž bude možno navštívit bez toho, abyste si sahali do kapsy pro peněženku.

Vladislavský sál, paláce i Zlatá ulička

Lidé si už příští sobotu budou moci mezi 09:00 a 18:00 bezplatně prohlédnout vedle Starého královského paláce s Vladislavským sálem také baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku se stálou expozicí. Do katedrály svatého Víta bude z liturgických důvodů poslední vstup možný v 17:00. Do reprezentačních prostor v prvním patře Nového královského paláce, k nimž patří třeba Španělský sál a Trůnní salon, se bude vcházet zvláštním vstupem z Hradčanského náměstí.

Zdarma bude možné navštívit také výstavu Labyrintem dějin českých zemí v Císařské konírně a expozici O výstavě Josipa Plečnika 1996 v prostoru pod Plečnikovou vyhlídkou v Jižních zahradách. Přístupný už bude také výstavní projekt Doteky státnosti, který ve čtvrtek začne v Jízdárně. Na třetím nádvoří je pro návštěvníky na sobotu přichystaný festival dechových hudeb. „V Jelením příkopu bude připraven program pro děti,“ řekl ČTK David Šebek, mluvčí Správy Pražského hradu. Uvidí ukázky výcviku dravých ptáků.