V pondělí můžete přijít na to, proč vás všichni kolem nabádají k třídění odpadu. Ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí se hravým způsobem dozvíte, co to je makromolekula, polymer, plast a aditivum a proč vůbec třídit odpad. Více informací zjistíte tady.

Kdy? V pondělí od 19 do 21 hodin
Kde? Skautský institut, Staroměstské náměstí
Vstupné? žádné

Kam v Praze bez peněz?

V úterý se můžete zase vzdělat v jiném oboru. V centrále v Praze 7 bude večer patřit cestování časem, černým dírám a dalším záhadám vesmíru. Třeba během přednášky Daniela Poláška zjistíte něco nového, co jste doposud o vesmíru nevěděli. Více informací objevíte tady.

Kdy? V úterý od 19 do 22 hodin
Kde? Centrála, Jateční
Vstupné? dobrovolné

Kam v Praze bez peněz?

Ve středu můžete zažít umělecký souboj. V rámci akce Free Art Friday můžete zažít klání, při kterém se rozhodne, který malíř má největší talent. Akce začíná už od čtyř. Velké finále však odstartuje až v osm večer. Více informací objevíte tady.

Kdy? Ve středu od 16 hodin
Kde? Nový Smíchov Praha
Vstupné? žádné

Free Art Friday nabídl umění zdarma i podívanou na umělce v akci.

Ve čtvrtek budete moci poznat na 20 řemesel našich zlatých českých ručiček. Festival si můžete na Novoměstské radnici užít od středy do čtvrtka. Součástí akce budou workshopy. Většina je zdarma, jen u některých bývá poplatek za materiál. Více informací objevíte tady.

Kdy? Ve středu i ve čtvrtek od 9 hodin
Kde? Novoměstská radnice
Vstupné? žádné

Kam v Praze bez peněz?

V pátek se po náročném týdnu vydejte na romantickou procházku do Podolí – ale ne jen tak ledajakou. V ulici Podolský přístav objevíte téměř 20 nutrií, které si od vás vezmou mrkev přímo z ruky. A nebo se vydejte na náplavku. Hladových labutí tady objevíte habaděj. Kromě tvrdého pečiva ocení i salát.

Pražané už nekrmí jen labutě. Do Podolí míří na krmení nutrií.