Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Pražané, vytáhněte sáňky a boby. Tohle jsou ty nejlepší kopce

/
 • V Praze je několik míst, kam můžete jít bobovat či sáňkovat.
  10. ledna 2017 ● 07:00

  Prahu přikryla bílá peřina. A to znamená, že nastal čas dovádět ve sněhu. Vytáhněte boby, sáňky nebo igelitky ze supermarketu a vyrazte. Kam? Poradíme vám ty ideální kopce v metropoli.

 • 1.

  Stromovka

  Pokud bydlíte v Holešovicích nebo na Letné, volba je jednoduchá. Vyrazte do Stromovky. Stačí přejít železniční most. Svah je tady poměrně prudký, takže se vybavte chrániči nebo dostatečně naducanými oteplováky.
  Sáňkovat se dá i ve Stromovce...
  Autor: ČTK
 • 2.

  Petřín

  V létě i v zimě, stále je tady plno. Právě Petřín bývá nejvyhledávanějším místem, jakmile nasněží. Skvěle se tady bobuje. A když sjedete přes pět set metrů dolů, nemusíte ani šlapat vzhůru. Jednoduše se vyvezte lanovkou zase nahoru. Další výhodou jsou restaurace ve svahu.
  Zabobujte si na Petříně.
  Autor: ČTK
 • 3.

  Riegrovy sady

  Bydlíte na Vinohradech? Vyrazte do Riegrových sadů. Sice vás tady lanovka nevyveze, ale i tak je tu dost slušné sáňkování, kde se nemusíte strkat s dalšími lidmi, protože sjízdná plocha kopce je dostatečně široká. A navíc v okolí funguje dostatek restaurací a kaváren na zahřátí.
  Bobovat se dá i v Riegrových sadech.
  Autor: ČTK
 • 4.

  Centrální Park Praha 11

  I kdyby nechumelilo, na Jižáku se bude sáňkovat. Tady se totiž každoročně zasněžuje uměle. Ovšem zatímco u předchozích třech kopců bychom vám doporučili chrániče a pořádné vycpávky v oblečení, tady se úrazu bát nemusíte. Prudké svahy tu nenajdete. Centrální park objevíte v Hájích za kostelem.
  Bobovat se dá i na Jižáku.
  Autor: ČTK
 • 5.

  Vítkov

  Bydlíte na Žižkově? Vydejte se na Vítkov. I tady objevíte sráz, kde se dá bobovat a který využívají v zimě stovky nadšených Pražanů. Je tady ale pořádně příkrý sraz, doporučujeme tedy boby s brzdami.
  Najděte si kopec...
  Autor: ČTK
 • 6.

  Modřanská rokle

  Nemáte rádi davy lidí? Přemýšlíte nad místem, kde se nebudete muset strkat? Pak je Modřanská rokle tou správnou volbou. Cestu k sáňkování objevíte hned v první části cesty, která je v zimě neudržovaná. Stačí se vydat od autobusové zastávky Sídliště Libuš směrem k lesu.
  Sáňkování je nejlepší volbou.
  Autor: ČTK

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

snehulak: Já jsem z života na vesnici, kam jsem přesídlil rozčarovaný. V neděli jsem obešel všechny kopečky kolem a nejen že ani živáčka, ale ani známky, že by tu někde děti běloučký sníh narušily. A to ještě před pár lety mne vnoučata v krajském městě honila od jednoho dvoumetrového hrbolu k druhému, až z nich všechen sníh odrhli. Snad to tedy ty pražské dohoní za ty naše vesnické, co to mají od počítače na sto metrů vzdálený kopec móóc daleko.

(10. 01. 2017 09:20)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy