Zájem návštěvníků o bleší trhy, na kterých objeví řadu originálních kousků z druhé ruky, je stále obrovský. „S přáteli jsme se rozhodovali, na který blešák se vydat. Máme tradici, že se každý víkend vydáme na jeden. A tento víkend bylo hned několik možností,“ vyprávěla milovnice věcí z druhé ruky Aneta (23). 


My jsme zvolili právě tento už jen pro prostředí nádraží, které má své kouzlo, a taky protože nejsme zrovna ranní ptáčata,“ prozradila návštěvnice, která si z odpolední akce odnášela pár bot od původní majitelky a zabalené knihy v novinovém papíře. „Je to jako si nadělit dárek, když netušíte, jaká kniha je uvnitř,“ těšila se z úlovku za dvacet korun. 
První bleší trhy na Nákladovém nádraží Žižkov představily originální prodejce.
Autor: Eva Fornálová

Poslední červencový víkend nabídl Pražanům hned tři blešáky – na I. P. Pavlova, kde je možné běžně koupit ovoce a zeleninu od českých farmářů, na Nákladovém nádraží Žižkov a v neděli pod Viaduktem v Karlíně. První bleší trh na Nákladovém nádraží Žižkov byl sice první, ale ne poslední. „Další akci chystáme 11. září,“ svěřila organizátorka. Čas události bude opět stejný, od poledne do osmé hodiny večerní s následnou after party.

Ačkoliv by mohla nepřízeň počasí v září blešák ohrozit, organizátorky jsou připraveny i na nepřízeň počasí. „Kdyby se na nás shůry začaly snášet trakaře nebo jim podobné zemědělské náčiní, můžete tu spoušť sledovat z bezpečí kavárny nad šálkem horké kávy,“ žertovaly.

Fotogalerie
29 fotografií