Ohnivé show, balet v podání těžkých strojů nebo například podívaná na lunaparkovou jurtu. Na to vše a mnohem více se mohou těšit Pražané od pondělí do čtvrtka na holešovickém Výstavišti. A to bez výběru vstupného. 


Diváci žasli nad prvním zahajujícím vystoupením neotřelých cirkusáků Burnt Out Punks. „Neuvěřitelné. Obdivuju umělce, že dokáží vymyslet takovou show… že se vůbec nebojí, přitom s ohněm a výbušninami riskují své životy. Byla to neskutečná podívaná. Měli by litovat všichni, co to propásli,“ hodnotila večerní show návštěvnice Anita (25).

„Přímo pro festival vzniká ve spolupráci s Amanitas Fire Theatre speciální představení Punk soul bagr, ve kterém propojíme tanec, akrobacii a fireshow se zapojením bobcat bagrů,“ láká na jedno z mnoha představení Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.

Podívejte se, jak křepčili akrobati: 

Video
délka: 00:46.10

Burnt Out Punks Efo

Kromě zahraničních souborů se představí i čeští pouliční umělci a performeři. „Už tradičně nebude chybět žonglérské duo Bratři v tricku, které doplní Squadra Sua se svojí novinkou Happy Hour. Z jihočeských Malovic přiveze Divadlo Continuo představení Now..?, které reflektuje s nadsázkou a humorem aktuální dění ze světa sportu a kultury,“ lákají organizátoři.

Součástí festivalu bude i možnost storytellingu, v překladu vyprávění příběhů, pro děti i dospělé. Ve večerních hodinách po posledních divadelních blocích nebude chybět ani hudební doprovodný program.

Celý program si můžete prohlédnout na zadvermi.cz.

Fotogalerie
16 fotografií