Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) odstraní velkoplošné panely, které nahradí nová konstrukce na betonové desce s protihlukovými a antivibračními prvky. V ulici V Olšinách bude na betonových pražcích travnatý koberec. V oblouku u Mrštíkovy ulice DPP nainstaluje mazací zařízení, které poslouží snížení opotřebení a hlučnosti z provozu tramvají.

„Kromě toho DPP během letních prázdnin společně s rekonstrukcí vjezdu do vozovny vymění kolejové konstrukce i na dvoře samotné vozovny Strašnice,” uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Vozovna bude po 48 letech znovu zcela uzavřena.

Změna v jízdních řádech

Tramvajové linky číslo 7 a 95 pojedou ve směru z centra ze zastávky Průběžná do zastávky Nádraží Strašnice. Tramvaj číslo 13 bude zrušena. Všechny spoje linky číslo 22 ve směru z centra pojedou až do konečné zastávky Nádraží Hostivař. Linka číslo 26 pojede ve směru z centra ze zastávky Vozovna Strašnice přes zastávky Solidarita a Nové Strašnice na Černokosteleckou, kde bude ukončena. Noční tramvaj číslo 91 pojede ze zastávky Vozovna Strašnice přes Nové Strašnice a Černokosteleckou do zastávky Ústřední dílny DP.

V nepřetržitém provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X7, která pojede ze Strašnické do zastávky Vinice. DPP koleje ve Strašnicích opravuje od letošního 18. května a tyto práce skončí 3. června. Výše popsané práce na ně navážou.
Fotogalerie
4 fotografie