Radnice reaguje na zvýšení bezpečnosti míst, u kterých je předpoklad zvýšenému výskytu obyvatel. Dětská hřiště, vyjma těch uzamykatelných, jsou dezinfikována každý den. Další na paškál přišly chodníky, schodiště, zábradlí, lavičky, koše a vůbec ostatní venkovní mobiliář na vybraných lokalitách.

Konkrétně se jedná o ulice Husitskou, Koněvovu, Seifertovu, Olšanskou, Lukášovu a Táboritskou. Dále to jsou parky Židovské pece, Ohrada, Parukářka a vyhlídková terasa Pražačka. Dezinfikují se také náměstí, a to Jiřího z Poděbrad, Sladkovského, Tachovské, Kostnické, Komenského, Prokopovo, Havlíčkovo, Škroupovo a Jiřího z Lobkovic. V neposlední řadě radnice také nechává dezinfikovat podchod v Táboriské, Bezovku a schodiště v Chlumově.

Třikrát týdně

„Dezinfekce v těchto lokalitách probíhá třikrát týdně přípravkem chloramin T, který je schválený k dezinfekci komunikací v rámci metropole a nijak chemicky ani mechanicky nepoškozuje dezinfikované povrchy, zejména mobiliář, ani okolní zeleň,“ informuje vedoucí odboru ochrany životního prostředí Jana Caldrová. „Situaci budeme vyhodnocovat a seznam lokalit či rozsah zpevněných ploch určených k dezinfikování dle provedených zásahů upravovat,“ dodala. Čištění mají na svědomí Pražské služby a firma Austur.