Z dosud nejistých příčin a důvodů došlo ke zdevastování stromu, konkrétně jasanu zimnáře, v pondělí 26. srpna. Strom přišel k úhoně poblíž autobusové zastávky Ratibořická, přičemž zde rostl 15 až 18 let. Jasanu podle webu Prahy 20 nebylo pomoci. Někdo jej totiž doslova ohobloval až na dřeň!

Soudní znalec označil strom za mrtvý,“ uvádí web. „Škoda za zničený strom je ve výši 32 343,-Kč.“ Radnice o vandalismu uvědomila Policii ČR, která případ vyšetřuje. I tak se ale obrací na své obyvatele, pokud náhodou mají nějaká indicie k tomu, proč došlo k poničení stromu, a kdo za ním stál, aby je sdělili na místní oddělení Policie ČR.

Ztráta vzácného dubu

Zatímco k devastaci hornopočernického jasanu došlo zkraje posledního srpnového týdne, pražskou veřejnost šokoval případ, který se odehrál o několik dní později. Ve čtvrtek 29. srpna totiž neznámý pachatel zulámal vzácný dub taborský vysazený loni při příležitosti 100 let existence nezávislé Československé republiky. „Záměrné dva zlomy v korunce a kmínku byly vedeny tak, aby škoda byla co největší a šance na jeho regeneraci minimální,“ popsal Blesk.cz rozčilený Ondřej Fous, autor krajinářského řešení Čelakovského parku. Také tímto případem se policisté zabývají.

Fotogalerie
5 fotografií