Zdánlivě nevinná zkratka přes střed kruhu v ulici V Remízku měla podle odborníků z Odboru správy veřejného prostranství a zeleně MČ Praha 5 fatální následek pro několik stromů. V participativním rozpočtu chtěli místní, aby místo prošlapané cestičky vznikla upravená stezka. S tím radnice nyní souhlasí a rozhodla se celé místo kompletně revitalizovat včetně náhrady poškozených dřevin. Projekt by měl být uskutečněný v roce 2020.

U křižovatky ulic Werichova a Wassermannova pak leží travnatý plácek, který místním slouží pouze jako zkratka a místo pro venčení pejsků. V participativním rozpočtu z roku 2017 chtěli obyvatelé Prahy 5, aby se oblast přetvořila v parčík. Podle radnice Prahy 5 byla v polovině tohoto roku vytvořená projektová dokumentace první fáze, ve které se počítá se zpevněním cest a kultivací travnatého povrchu, dále pak umístěním laviček a vzrostlé zeleně.

„Aktuální projekt nyní čeká na schválení Magistrátu hlavního města Prahy. Poté bude přikročeno k jeho realizaci. Druhá fáze, tedy zbudování parkourového hřiště pro teenagery, bude realizována z rozpočtu městské části Praha 5 v roce 2020 v rámci revitalizace dětského hřiště Wassermannova,“ uvádí web MČ Prahy 5. 

Fotogalerie
3 fotografie