Veřejná zakázka se týká modernizace eskalátorů a opravy vestibulu a podchodu. Vítězná firma rovněž podniku dodá projektovou dokumentaci nebo se postará o geodetické zaměření skutečného stavu stavby. Po opravě musí nechat stavbu zkolaudovat a uvést do zkušebního provozu.

DPP podle Řehkové předpokládá, že budou stavební práce trvat 273 dní a začnou v druhém či třetím čtvrtletí 2019. Přesný termín zahájení opravy bude záviset na postupu při výběru dodavatele a provozních možnostech. Na kolik přesně opravy nakonec vyjdou, bude jasné z výsledku tendru. Výše zmíněná částka je maximální cenou, kterou hodlá podnik za opravy u Anděla zaplatit.

Více než devět měsíců opravoval DPP výstup ze stanice směrem ke křižovatce Anděl. Náklady na opravy byly v tomto případě asi 225 milionů korun. Dělníci vyměnili eskalátory, odstranili průsaky a zrekonstruovali eskalátorový tunel. Vybudovány byly také nové nosné konstrukce a vyměněny všechny technologické prvky.

Cestující v současné době kvůli opravám nenastoupí do stanice metra z Karlova náměstí. Kromě pohyblivých schodů tady chce podnik vyměnit také osvětlení a elektrické rozvody. Podchod pod křižovatkou ulic Resslova – Ječná – Karlovo náměstí částečně funguje. Opravy potrvají přibližně do srpna příštího roku.

DPP letos opravoval také výstup z metra na náměstí Republiky. Lidé se ze stanice dostali pouze směrem k Masarykovu nádraží. Vestibul se cestujícím znovu otevřel po mnoha měsících letos v září.

Video
délka: 00:29.50

Takto vypadá cesta po nových eskalátorech. Jiří Marek