Strašidýlka, skřítci, zvířátka či nejrůznější pohádkové bytosti – přesně ty budou moci návštěvníci botanické zahrady nadcházející víkend tvořit. A přitom ne jen tak z ledajakého materiálu. Zahrada totiž o sobotě a neděli přichystala všem malým i dospělým návštěvníkům dýňové dílničky.

„Dýně bude možné zdobit jak připraveným přírodním materiálem, tak si je děti budou moci i pomalovat barvami. Vytvoří si tak třeba malé skřítky či prasátka, podobné těm z naší dýňové výstavy,“ podotýká Radka Pšeničková, náměstkyně pro útvar marketingu a PR.
Video
délka: 00:35.46

Dýní je na výstavě hned několik desítek druhů. David Zima

Zájemcům budou na místě k dispozici nástroje i dýně k zakoupení za malý poplatek. Kdo se nespokojí „jen“ s dýněmi a bude chtít svou fantazii uplatnit i s jiným materiálem, pro toho bude připraven například písek či poslední dobou stále oblíbenější malování na obličej. Dílničky budou probíhat tuto sobotu a neděli od 13 do 16 hodin.

Výstava prodloužena!

Všechny rodiče a děti jistě potěší, že ještě do konce října budou mít kam jít za pohádkovými bytostmi z dýní. Výstava měla původně končit právě tento víkend, avšak pro velký zájem byla symbolicky prodloužena až do Halloweenu.

„Teplé a slunečné počasí posledních týdnů zachovalo dýně v dobré kvalitě. Po víkendu věnovanému dýňovým hrátkám aranžmá upravíme a přemístíme do prostoru vedle Japonské zahrady. Návštěvníci tak ani v následujících dvou týdnech o možnost prohlédnout si tříhlavého draka, čarodějnici či andělský trůn nepřijdou,“ vysvětluje Pšeničková.
Fotogalerie
27 fotografií