Palmovku čekají v roce 2018 dlouho očekávané změny. V lokalitě křižovatky ulic Zenklova a Na Žertvách se má výrazně změnit veřejné prostranství: cílem je usnadnit orientaci pro pěší, zjednodušit jejich pohyb a zpříjemnit situaci projíždějícím řidičům i místním obyvatelům.

Významnou oblast Libně čekají nová místa k sezení, kavárna ve veřejném prostoru a infocentrum s rozhlednou. „V rámci chystaných akcí bychom chtěli veřejnost seznámit i s tím, k jaké dohodě dospěla městská část a magistrát v otázce využití Centra Nová Palmovka. Na jeho dokončení teď intenzivně pracujeme,“ uvedl místostarosta městské části Radomír Nepil (ANO).

Slavnostní zahájení výstavy „Palmovka TEĎ“, která má obyvatelům plánované změny přiblížit, se chystá na čtvrtek 25. ledna v 15:00 hodin. Do 19 hodin tu na dotazy návštěvníků odpoví zástupci radnice i autoři samotných návrhů.

„Zajímá nás názor veřejnosti a jejich potřeby z hlediska bezpečnosti, mobility a dalších požadavků na kvalitní veřejný prostor, proto se občané budou mít možnost s návrhem seznámit a dát nám k němu zpětnou vazbu,“ popsal k plánované akci místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus (SZ).

Po oficiálním zahájení výstavy bude následovat sousedské setkání v kavárně Divadla pod Palmovkou. Podobné setkání s veřejností se v rámci výstavy chystá ještě na čtvrtek 15. února, výstava končí v pondělí 19. února.

Lokalita Palmovky mívá za horkého léta problémy s nadzvedáváním tramvajových kolejí. Lidé doufají, že po rekonstrukci Zenklovy ulice s tím bude konec:

Video
délka: 03:18
720p 360p

Palmovka mívá v horku problémy s tramvajovými pásy. Aktu.cz