Betlémské světlo bude v kulturním centru Nová Beseda, v ulici Slavětínská, vystaveno v neděli 17. prosince od 15 hodin. Akci bude provázet benefiční prodej vánočního cukroví, svařeného vína nebo horké medoviny, a samozřejmě také vánočních dekorací nebo drobných dárků. Od 16:00 vystoupí také pěvecký spolek SborKlan.

Tradice Betlémského světla

„Moderní“ tradice Betlémského světla má počátek v Rakousku v roce 1986. Tehdy byl do Lince dovezen malý plamínek přenesený z věčného světla v Betlémě jako poděkování lidem, kteří pomohli nadaci Světlo ve tmě. Ta pomáhá zrakově i jinak postiženým lidem. Postupem času se z toho zrodil nový vánoční zvyk a zanedlouho se tradice „rozdávání“ Betlémského světla rozšířila i do zbytku Evropy, a to včetně České republiky.

Tradice Betlémského světla v Kánovicích započala v roce 2011. Tehdy poprvé se do Klánovic „nastěhovalo“ Betlémské světlo přivezené skauty, které si pak místní mohli odnést ve svých lucernách domů. První ročník se nekonal v kulturním centru, ale u klánovického kostelíku Nanebevzetí Panny Marie. Protože se akce, konající se během vánočního adventu, setkala s všeobecnou oblibou, trvá její odkaz dodnes.