Oplocení parkové plochy, umístění prvků agility, nové cesty s lavičkami a odpadkovými koši, úprava zeleně a výsadba nových stromů. Tak by v kostce měla vypadat revitalizace prostoru mezi ulicemi Sokolovská a Pobřežní v Karlíně, kde vznikne nový park pro pejskaře.

Úpravy mají začít v únoru a ještě během příštího roku chce radnice změny v prostoru dokončit. Park s volným pohybem psů propojí Kaizlovy sady s plánovanou zelenou plochou, která má vzniknout v rámci projektu Rohan City.

„Psí park bude stát na dosud nevyužívaném a zanedbaném místě v Sokolovské ulici. To jinými slovy znamená, že na jedné straně poskytneme majitelům psů další místo pro venčení a výcvik, a zároveň zrevitalizujeme veřejný prostor,“ uvedl místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner (ANO).

Neudržovaný prostor u Sokolovské ulice v Karlíně zkrášlí nový park pro psy.
Neudržovaný prostor u Sokolovské ulice v Karlíně zkrášlí nový park pro psy.
Autor: MČ Praha 8

Uváděná akce bude stát 11,5 milionu korun. Radnice uvádí, že celý záměr projednala s místními obyvateli, spolky, developery i magistrátem. Vůbec první psí louka v Praze 8 vznikla na území Libně v roce 2005, nový park bude už desátým podobným prostorem na území městské části.

Fotogalerie
5 fotografií

Podívejte se, jak to při agility vypadá. Takhle mazlíčci trénovali v Riegrových sadech:

Video
délka: 00:41.66

Psi v Riegrových sadech trénovali agility. Daniel Vitouš