První prosincový týden rozezní Uhříněves několik nejrůznějších hudebních interpretů. Ve středu 7. 12 si od 19 hodin můžete na Novém náměstí poslechnout pěvecký sbor Vranští pěvci, v sobotu 10. 12. pak na stejném místě zazpívá Bohuš Matuš i Zdeněk Hrubý a na housle zahraje Michal Hejč. Třetí adventní neděli Nové náměstí navštíví pěvecký sbor Lyra.

Kromě hudby vás první prosincový týden na vás čekají také dílny v Divadle U22. Ve čtvrtek od 10:30 budete mít možnost si vlastnoručně vyrobit vánoční ozdoby.

„V příjemné atmosféře divadelní kavárny si vyzkoušíte výrobu originálních vánočních ozdob z korálků. Vytvoříte si ozdobu pro radost či dárek pro blízké. Dílna je určena pro dospělé, pro prvních 12 zájemců je dokonce zajištěno hlídání dětí v Centru pro předškolní děti – Skřítkov, Divadlo U22. Za vstup zaplatíte 100 korun,“ vysvětlila mluvčí Prahy 22 Petra Vaňková.

V sobotu se také uskuteční vernisáž Vánoční výstavy v uhříněveském muzeu, která představí dobu a vládu Karla IV. dětskýma očima. Tradičně nebudou chybět ani betlémy.

Zbyněk Drda i divadlo pro děti

Další koncert čeká obyvatele Prahy 22 v sobotu 17. prosince, kdy od 15 hodin zazpívá a zahraje na saxafon Petra Rézová, o hodinu později se pak představí operní pěvkyně a mezzosopranistka, oceněná za mimořádný přínos v oblasti hudby Evropskou cenou Gustava Mahlera, Edita Randová. Na závěr se můžete těšit na vítěze třetí řady show Česko hledá Superstar Zbyňka Drdu.

Sobotní dopolední program zase potěší děti, protože se v Divadle U22 uskuteční představení s názvem Hlídali jsme Ježíška. Za vstupné na divadlo pro děti si připravte 100 korun.

O tom, co se přihodilo v městě Betlémě, tentokrát vyprávějí zvířátka, která u toho skutečně byla. A to dokonce i ve chvílích, kdy se Josef s Marií nekoukali. Oslík s Volkem mají důležitý úkol: zůstat u jesliček a Ježíška svým dechem zahřívat, kdyby mu začala být zima. Co se ale stalo, zatímco ho naši hrdinové hlídali, zatím žádný příběh nevyprávěl. Tradiční vánoční příběh netradičním pohledem – očima Oslíka a Volka,“ nastínila děj mluvčí Vaňková.

Živý betlém, 57 zvonů a na závěr Heidi Janků

Celý adventní program vyvrcholí čtvrtou adventní neděli 18. prosince, kdy se od 17 hodin na Novém náměstí uskuteční České Vánoce. Představí se obrazy Štědrého dne v podání dětského souboru Ucho, které budou zakončeny živým betlémem a rozdáváním betlémského světla. Proto si na akci přineste lucerny.

Od šesti hodin odpoledne se pak rozezní 57 zvonů od zvonaře Petra Rudolfa Manouška za klaviatury Radka Rejška a koncertu sboru Akordum.

Předposlední akce – charitativní adventní koncert – se bude konat ve středu 21. prosince v Divadle U22. „Zazpívá Richard Pachman, hudební skladatel, malíř, zpěvák, spisovatel, textař, moderátor a inženýr ekonomie. V 90. letech byl jedním z prvních představitelů relaxační a meditativní hudby,“ dodala Vaňková.

Celý advent pak den před Štedrým dnem zakončí závěrečným recitálem zpěvačka Heidi Janků.