Šrytr měl do restaurace Kogo ve Slovanském domě, kde se Bojan často vyskytuje, schází se tam s různými lidmi a uzavírá v ní obchody, nakráčet v maskáčových kalhotách a v mikině s nápisem URNA ve středu 5. března odpoledne.
Průběh celého incidentu, který připomíná scénář hollywoodského trháku o podsvětí, popsal magazínu sám Šrytr. Do restaurace prý přišel Bojanovi vyřídit, že má přestat vydírat „určitou skupinu lidí“. „Tomu pánovi jsem prostě přišel říct, že něco končí, že jsou věci, které se už dít nebudou. A slušně jsem mu řekl, že v opačném případě za to ponese následky, samozřejmě zákonné,“ popsal Šrytr pro magazín s tím, že Bojanovi i pohrozil. „Řekl jsem mu: Nebudeš nikoho vydírat. A nebudete používat proti nikomu žádné násilné metody. To jsem řekl,“ dodal. Zda se vydírání mělo týkat lidí blízkých Pitrovi, Šrytr nechtěl komentovat.
Bojan se Šrytrem si pak měli začít nadávat a Bojan zmobilizoval svou ochranku, aby Šrytra zpacifikovala. A tím se situace vyostřila. Do restaurace byla přivolána policie, ještě než přijela první hlídka, Šrytr tasil pistoli. Tvrdí však, že střílet neměl v úmyslu a ze zbraně dokonce vyndal zásobník.
Úderová technika pistolí?
„To je jasný, když na vás naskáčou tři stokiloví chlapi… tak jsem měl za pasem zbraň. Tu jsem vytáhl, ale chtěl jsem ji použít jako úderovou techniku. V žádném případě jsem nechtěl střílet. Abych ukázal, že skutečně nechci použít zbraň jako střelnou, tak jsem před nimi vycvakl zásobník. A zásobník spadl na zem,“ řekl Šrytr magazínu s tím, že o pistoli se začali s ochrankou přetahovat.
Podle Šrytra se pak situace uklidnila, ještě před příjezdem policie jej Bojanovi lidé údajně vyzvali, ať se sbalí a uteče, že potyčku před policií zahrají do autu. Toho ale podle svých slov nevyužil: „Já nepotřebuji nic zahrávat do autu. Já jsem v právu, já jsem nikoho nenapadl. Já jsem se bránil v rámci nutné obrany. A policii jste zavolali vy. Tak já nevidím důvod někam utíkat,“ řekl prý Balkáncům.
Na místo dorazila policie, která potyčku řešila, žádný z mužů prý ale nakonec nechtěl podat trestní oznámení. Na sociální síti X se právě v onu středu krátce před druhou odpoledne objevilo video, které zachycuje policejní hlídku, jak se zapnutými majáky i houkačkami projíždí vysokou rychlostí pěší zónou v ulici 28. října směrem k Václavskému náměstí a dále ulicí Na Příkopě, kde je právě zmíněná restaurace. „Několik policejních hlídek bylo vysláno poblíž tohoto místa na oznámení přijaté na linku 158. Oznámení se týkalo napadení, při kterém měl jeden z účastníků vytáhnout střelnou zbraň. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že už k žádnému napadání nedochází. V současné chvíli se incidentem zabýváme a zjišťujeme k čemu přesně na místě došlo“ řekla Blesku policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Kdo je kdo
Baskim Kjazimi, neboli Bojan, je podle Reportéru v hledáčku policie už delší dobu. V roce 2010 Národní protidrogová centrála zadržela trojici mužů, u kterých našli při domovních prohlídkách sedmnáct kilogramů heroinu, peníze, zbraně, střelivo, neprůstřelné vesty a kombinézu PČR. V souvislosti s případem zadržela tři lidi, včetně Bojanova bratra. Jemu samotnému se však podařilo utéct z Česka. Vrátil se až později, když věděl, že mu zadržení nehrozí. V roce 2017 byl Bojan trestán Obvodním soudem pro Prahu 1 dvouletou podmínkou za to, že s pistolí v ruce vydíral akcionáře karlovarského hotelu Pupp.
Pozůstalí po obětech útoku na FF založili spolek. Chtějí zákaz tlumičů, maskují podle nich trestnou činnost

Pavel Šrytr za minulého režimu sloužil u pohraniční stráže a po revoluci působil v bezpečnostních složkách. Později však „přešel na druhou stranu“ a působil jako osobní strážce Antonína Běly nebo Františka Mrázka. Nyní pracuje pro Tomáše Pitra, jenž byl odsouzen za daňové podvody. Šrytr také tvrdí, že je tím, kdo zničil obávaný „Mrázkův archiv“.