K napadení před vstupem do stanice metra Florenc došlo v sobotu 8. dubna. Vzájemná strkanice tří mužů skončila krvavě. „Jeden z útočníků udeřil poškozeného dosud nezjištěným předmětem do oka a způsobil mu tím řezná zranění, která si vyžádala operaci,“ uvádí policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Případ nyní šetří policisté jako těžké ublížení na zdraví.

Video
délka: 00:12.57
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po mladém muži, který neznámým předmětem udeřil druhého muže do obličeje a způsobil mu krvavé zranění oka. (8. duben 2023) Policie České republiky

Po útočníkovi a jeho doprovodu proto vyhlásili pátrání. „Je ve věku kolem 20-25 let, vyšší hubené postavy. Na sobě měl době útoku šedé kalhoty zahnuté nad kotníky, černou zimní bundu, károvanou červenou košili a v uších měl bluetooth sluchátka černé barvy,“ pokračuje mluvčí, podle níž hrozí útočníkovi v případě odsouzení až 10 let odnětí svobody. Policisté pátrají také po jeho doprovodu. V květnu pak policisté prosbu o pomoc při pátrání sdíleli - útočníka se totiž dosud nepodařilo dopadnout.

Fotogalerie
4 fotografie