Na lidi, kteří ve čtvrtek mezi osmou a desátou večer přijížděli na pražské letiště nebo z něj odjížděli, čekalo překvapení - řada policejních aut! Cizinecká policie tam prováděla zátah pod názvem Pumpa III. 

„Akce se zúčastnilo na padesát policistů, kteří se zaměřili na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách,“ popsal smysl razie policejní mluvčí Jan Rybanský.

Kontroly přinesly své ovoce. Policisté zkontrolovali celkem 110 lidí, z nichž 90 byli cizinci, a také 60 aut. „Zajistili jednu osobu, která se na našem území zdržovala neoprávněně, jednu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a také nalezli muže, který byl v evidenci osob v pátrání. Dále udělili několik blokových pokut, kdy jedna z nich byla ve výši deset tisíc korun pro porušení zákona o silniční dopravě,“ oznámil mluvčí.

Video
délka: 01:30.68
Video se připravuje ...

Akce cizinecké policie u pražského letiště. (30. března 2023) Policie České republiky

Fotogalerie
7 fotografií