„Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces, který vedle strážníků zaměstnal zcela zbytečně i policisty. Ale tak každý den není ten ,pravý vořechový‘,“ uvádí u videa Městská policie Praha.

A opravdu, řidič místo toho, aby po výzvě strážníkem ihned odjel, přeparkuje své černé audi na přechod, stáhne okénko a začne se dohadovat. Nakonec z auta vystoupí a strhne se slovní přestřelka. „Teď řešte, že parkuji na přechodu,“ hecuje strážníka. Zvyšuje na něj hlas a během chvíle, co on si fotí špatně zaparkované auto, ho několikrát osočí z toho, že je lhář.

Křížek a kolečko

Strážník vyzve řidiče, aby předložil doklady. Ten mu je předává, ale nakonec městský policista požaduje i osvědčení o registraci vozidla. „Já si ho mám mít kde? Ve vzduchu?“ rozčiluje se řidič. Hlídka chce přestupek řešit blokovou pokutou na místě ve výši 1000 Kč. Řidič dále pokračuje v jízdě a říká, že pokutu zaplatí složenkou. Když po něm chce strážník čtyři podpisy, odmítá. „Nebudu nic podepisovat. Tak tam udělám křížek a kolečko,“ vzteká se. „Opravdu toho mám dost,“ vykřikuje řidič, jenž si dokonce nechá zavolat nadřízeného hlídky.

A jízda pokračuje. Strážníci vysvětlují nadřízenému, co se stalo - že řidič odmítl podepsat pokutu, že se chtěl podepsat jako křížek a kolečko. To ale řidič vyvrací. „To není pravda,“ uvedl. Situace pokračuje tak, že ho strážník vyzve k podrobení testu na drogy. To řidič také odmítá a na místo vyjíždí státní policie. 

Test na drogy

„Test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami podstoupil s negativním výsledkem,” uvedla tisková mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. „Na pána budeme psát oznámení na neuposlechnutí výzvy, odmítnutí se podrobit a odjíždí,“ shrnuje strážník. S řidičem bude městská policie ještě řešit, že odjel a nepřipoutal se.

Fotogalerie
5 fotografií