Hlídku cizinecké policie v pondělí večer upoutalo auto, které bylo ve viditelně špatném technickém stavu. Když ho ale chtěli zastavit a zkontrolovat, řidič místo toho šlápl na plyn!  Ve chvíli, kdy zjistil, že se svým vozem policistům neujede, zkusil to po svých. V Donatellově ulici v Praze 10 vyběhl z auta a pokusil se zmizet v místních ulicích,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policisté mu hned byli v patách, po několika desítkách metrů ho dopadli a nasadili mu pouta. Proč muž utíkal? Policistům řekl že proto, že má strách, neboť před jízdou vypil pivo. „Navíc se pokusil policisty zmást tím, že neustále měnil své nacionále, aby znemožnil lustraci,“ uvedl Hrdina.

Policisté však brzy zjistili, že muž je pod vlivem drog a navíc ani nevlastní řidičák. „Navíc u něho nalezli bezmála deset gramů marihuany a sáček s bílou krystalickou látkou. S cizincem bylo zahájeno správní řízení, jehož výsledkem bylo vyhoštění ze země na dobu pěti let a úhrada nákladů spojená s řízením,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 01:27.04
Video se připravuje ...

Cizinec utíkal před policií. (13. března 2023) Policie České republiky

Fotogalerie
5 fotografií