Kriminalisté jednoho z dealerů dopadli v úterý odpoledne v garážích nákupního centra v Praze 14, přímo po předávce pervitinu. Teprve před rokem byl muž propuštěn na svobodu a okamžitě se k dealování drog vrátil. 

Video
délka: 01:13.53
Video se připravuje ...

Kriminalisté dopadli muže, kteří prodávali drogy na Černém Mostě Policie ČR

Šestapadesátiletý muž drogy prodával v místě svého bydliště, ve stanicích metra či v garážích nedaleko nákupního centra. Recidivista se snažil být opatrný, několikrát za den si dokonce změnil účes, aby policisty zmátl, vše ale bylo marné. 

Falešné bankovky

„Po zadržení byly u obviněného doma nalezeny stovky gramů pervitinu připraveného k distribuci, dále marihuana, hašiš, extáze, váhy, sáčky a další věci potřebné k distribuci. U šestapadesátiletého muže kriminalisté nalezli téměř půl miliónu korun. Mezi těmito bylo nalezeno také několik falešných bankovek o nominální hodnotě 2 000 Kč,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Druhého dealera kriminalisté dopadli v pondělí odpoledne před jeho bytem v Praze 14. Muž zrovna dokončil obchod. Dealer byl schopný během týdne prodal přes sto gramů pervitinu. Muž své obchody prováděl nejčastěji v místě svého bydliště, na sídlišti na Černém mostě nebo poblíž metra. 

Dealer byl opatrný a drogy prodával jen ověřeným lidem. „Při zadržení měl u sebe obviněný téměř sto gramů vysoce kvalitního pervitinu, kdy následnou odbornou expertízou bylo zjištěno, že se jednalo o pervitin s účinnou látkou téměř 78 procent.  Následnou domovní prohlídkou byly nalezeny, sáčky, váhy, pervitin, hotovost, mobilní telefony a další věci potřebné distribuci pervitinu,“ řekla Siřišťová. Dealerům hrozí až deset let v base. 

Fotogalerie
10 fotografií