K dopravní nehodě došlo v ulici Přátelství v Praze 10 během neděleních dopoledních hodin. Podle telefonického oznámení na linku 158 zde měla nabourat řidička do stromu. Policisté se tak vypravili celou událost prošetřit.

„Když přijížděli policisté na místo nehody, uviděli po krajnici jít ženu, která odpovídala popisu řidičky. Už na první pohled bylo zřejmé, že je žena z největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu,“ uvádí policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Navíc měla ve výstřihu za tričkem schovanou láhev vodky.“ Policisté ženu zastavili a dali ji „dýchnout“. Test prokázal více než 2,5 promile alkoholu v dechu.

A to přitom nebylo vše. „I když podezřelá policisty stále ubezpečovala, že je jen pod vlivem alkoholu, provedený test na omamné a psychotropní látky ukázal opak,“ uvádí mluvčí. Aby toho nebylo málo, dotyčná měla zablokované řidičské oprávnění – a vůz ještě ke všemu nebyl její, ale jejího známého. „Ten policistům uvedl, že se jedná o jeho známou, která si vůz půjčila bez jeho dovolení,“ dodala mluvčí s tím, že ženě teď hrozí až tři roky odnětí svobody.

Video
délka: 01:42.68

Opilá řidička bourala se svým vozem v Praze 10 do stromu. Když místo nehody opustila, odnesla si ve výstřihu láhev vodky. Policie ČR

Fotogalerie
4 fotografie