Těžký otřes mozku, několik zlomenin a v bezvědomí - tak zdevastovaný skončil 93letý dědeček, kterého na eskalátoru vedoucím z metra Želivského v Praze 3 okradla žena (29). Oba mířili vzhůru, žena stála za ním, vytrhla mu příruční tašku a utekla. Senior se otočil a chtěl hned běžet za ní dolů, jenže schody jely vzhůru, senior zavrávoral a spadl po hlavě dolů. Schody jeho bezvládné tělo vyvezly nahoru, kde zůstal ležet. 

Kolem během okamžiku prošlo několik lidí - žena a muž v červené bundě, další žena s obrovskou kyticí, starší žena v modré bundě i muž v černé bundě. Všichni se ale na očividně vážně zraněného a bezvládného staříka jen podívali a pokračovali dál, jako by o nic nešlo! Pomoc ani nezavolali. Zachytily je kamery, kriminalisté teď po nich pátrají. „Pokud tyto osoby na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohly zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158. Kriminalisté je v současné době podezřívají ze spáchání trestného činu neposkytnutí první pomoci, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt odnětí svobody,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Video
délka: 01:17.71
Video se připravuje ...

Staříka (93) na Želivského okradla žena (29), na eskalátorech upadl do bezvědomí. Pět lidí kolem něj bez povšimnutí prošlo. Policie České republiky

Kamery zachytily i zlodějku, která si jeho pádu ještě stačila všimnout. Svůj lup raději zahodila, ještě se vrátila na místo a snažila se kolemjdoucí přesvědčit, aby mu pomohli, pak ale taky utekla, aniž by mu pomohla. Záchranku nebohému staříkovi zavolal až pracovník metra. Ta ho převezla do nemocnice. 

Zlodějku pomocí kamerových záznamů nakonec kriminalisté chytli během několika hodin, pomohli jim pracovníci ostrahy na hlavním nádraží, kam po činu zamířila. „V současné chvíli je obviněna ze spáchání trestných činů opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež, za což jí v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Fotogalerie
14 fotografií