S pořádným gaunerem měli co do činění pražští policisté. V neděli večer chtěli zkontrolovat motorkáře v Limuzské ulici, ten ale začal ujíždět. „Muž ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, nerespektoval světelné výstražné znamení a projel několik křižovatek na červenou. Řidič ujížděl vysokou rychlostí, místy až 180 km/h,“ popsala zběsilou jízdu policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

S policií v patách urazil několik kilometrů, až v Dubči najel na chodník a přes něj do zahrady, kde nezvládl řízení a havaroval. Z posledních sil se ještě pokusil mužům zákona utéct, bylo to ale marné. „Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla mluvčí. Test na drogy i na alkohol muž na místě odmítl. 

To ale nebylo vše – policisté totiž také zjistili, že motorka, na níž muž uháněl, byla tentýž den ukradena v Praze 3! Muže omezili na osobní svobodě a převedli na služebnu. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí muži až dva roky vězení, není ale vyloučeno, že k tomuto trestnému činu přibudou v průběhu prověřování další – obecné ohrožení a krádež. „Kriminalisté budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda,“ dodala mluvčí.

Policisté zároveň prosí, aby se na linku 158 ozvali všichni lidé, kteří byli jízdou řidiče ohrožení, svědectví je pro policisty důležité.

Video
délka: 01:14.17

Motorkář ujížděl ze Strašnic až do Dubče, 9. května 2021. Policie České republiky

Fotogalerie
5 fotografií