Smrt oblíbené studentky, 24leté Niny, zasáhla v listopadu nejen její rodinu a známé. Dívka se ztratila 6. listopadu 2020, nedorazila na několik schůzek, které v ten den měla naplánované, a rodině i kamarádům se úplně přestala ozývat. Ti po ní hned začali pátrat, nejprve na vlastní pěst, pak její zmizení ohlásili policii.

O tři dny později přišla krutá zpráva - Ninino tělo našli policisté po rozsáhlém pátrání v Oboře Hvězda. Bylo zřejmé, že zemřela násilnou smrtí. Kamerové záznamy zachytily Ninu naposledy s kamarádem Janem, jak v osudný pátek odcházejí z jejího bydliště na Hůrce. „Policisté na základě provedeného šetření a několika znaleckých posudků prokázali, že se tohoto jednání (vraždy, pozn. red.) skutečně dopustil muž, který byl naposledy zachycen s ženou na kamerovém záznamu při odchodu z jejího bydliště,“ řekla ve středu Blesku policejní mluvčí Eva Kropáčová.

„Muž ženě v zalesněném porostu v Oboře Hvězda způsobil bodnořezná poranění, kterým na místě podlehla. Pachatel sám krátce po činu spáchal sebevraždu skokem pod metro a z tohoto důvodu kriminalisté věc odložili,“ dodala dále mluvčí s tím, že motivem jeho jednání byla s největší pravděpodobností neopětovaná láska k dívce. Uvedla také, že v momentě, kdy rodina o pomoc při pátrání po Nině policii požádala, už byla dívka po smrti. 

Ninin sen

Po Ninině smrti se strhla obrovská vlna solidarity. Rodina založila sbírku, aby zesnulé dívce pomohla splnit sen - postavit domov důchodců spojený s mateřskou školou. Založila také nadační fond s příhodným názvem Ninin sen. Dosud se vybralo 4,8 milionu korun.

Video
délka: 00:19.50

Pátrání v oboře Hvězda. Václav Burian

Fotogalerie
45 fotografií