Nina zmizela 6. listopadu, pátrání mělo bohužel tragický konec. Její tělo objevili policisté o tři dny později v oboře Hvězda, potvrdilo se to, čeho se všichni nejvíce obávali - Nina byla zavražděna. Rodina pro ni založila sbírku, aby dívce, o níž její přátelé hovořili jako o usměvavé a obětavé ženě, splnila velký sen. „Ninina rodina spolu s Nininými nejbližšími přáteli by chtěla postavit rodinný domov důchodců nesoucí jméno Niny, kde každý nalezne pochopení a lásku, kde bude neustále co dělat a kde každý najde své místo. Pokud by se zadařilo, domov by byl sdílen se školkou, aby se mohly navzájem potkávat různé generace,“ uvedla rodina.

Na domov se k 28. prosinci zatím vybralo přes 4,5 milionu korun, celý projekt nabývá jasnější obrysy. Nejprve začal vznikat nadační fond s názvem Ninin sen, který má celý projekt zaštiťovat. „S radostí vám oznamujeme, že veškerá dokumentace v rámci zakládání nadačního fondu Ninin sen je podaná ke schválení a registraci,“ uvedla rodina v neděli večer na webu nadačního fondu.

Rodina se také v uplynulých týdnech sešla s řadou expertů z oblasti péče o seniory, kteří mají pomoci k uskutečnění celého projektu. „Setkali jsme se se skutečně úžasným pozitivním přístupem od všech. Jsme velmi vděční za velkou podporu, které se nám dostalo, a jsme přesvědčeni, že Ninin sen se stane skutečností,“ řekl pro Blesk.cz Ninin tatínek s tím, že je před nimi ještě spousta práce. Další informace o tom, jak projekt pokračuje, slíbila rodina prozradit v lednu.

Video
délka: 00:19.50

Policisté nalezli v oboře Hvězda lidské tělo bez známek života. Pátrali přitom po pohřešovaných Janovi a Nině (9. listopad 2020). Václav Burian

Fotogalerie
53 fotografií