Nehoda se stala v pondělí krátce před polednem v ulici Povltavská v Praze 7. Muž nabouraného vozu oznámil na policii, že do něho naboural řidič stříbrného auta a z místa následně ujel. Když řidič stříbrného vozu od nehody ujížděl vysokou rychlostí, vydala se oběť nehody rovnou za ním. Začalo pronásledování a muž přitom kontaktoval policii, aby jim udával polohu.

„Pronásleduji auto, které mě nabouralo na začátku tunelu. Teď projel na červenou a ujíždí směrem ke Střešovicím,“ oznamoval muž policii. Na místo ihned vyrazili policisté a nebezpečný vůz vypátrali v Cukrovarnické ulici v Praze 6.

Video
délka: 01:13.14

Řidič ujel od nehody v odcizeném autě, byl zdrogovaný a měl zákaz řízení Policie Čr

„Jelikož podezřelý neuposlechnul výzev, použili policisté proti muži donucovací prostředky a následně ho omezili na osobní svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté zjistili, že vozidlo nepatří řidiči, který nehodu způsobil, ale že bylo odcizeno v neděli 13. prosince v Praze 4. 

Pod vlivem drog

Řidič k tomu všemu byl pod vlivem drog, měl zákaz řízení a bohatou trestní minulost. „Navíc u něj kolegové nalezli větší množství omamných a psychotropních látek. Z tohoto důvodu byl čtyřiapadesátiletý podezřelý převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Celým případem se zabývají kriminalisté, kteří budou zjišťovat i skutečnost, jak se k odcizenému vozidlu dostal,“ řekla Siřišťová.

Fotogalerie
10 fotografií