Další zrušení osvobozujícího rozsudku potvrdila mluvčí městského soudu Markéta Puci. „Rozhodnutí soudu prvního stupně jsme potřetí zrušili a věc mu vrátili,“ řekla. „Zasedání bylo neveřejné, takže více informací nemohu sdělit,“ uvedla na dotaz, zda odvolací senát nenařídil Obvodnímu soudu pro Prahu 10 výměnu dosavadní soudkyně Ivany Hynkové za jiného soudce.

Podle opakovaného závěru obvodního soudu nelze prokázat, že útočila právě ona trojice mladíků. Tramvají totiž cestovala velká skupina olomouckých fanoušků, kteří mířili do Vršovic na fotbalové utkání Sigmy s Bohemians.

Psychické následky

Napadený muž skončil na chirurgii se zhmožděnou hlavou a nosem, z incidentu si odnesl také posttraumatickou stresovou poruchu. Jeho zmocněnkyně trvá na tom, že trojici obžalovaných bezpečně poznal. Obhájci naopak tvrdí, že programátor nebyl schopen jejich klienty identifikovat. Odmítají také, že by byli pravicovými extremisty.

Mladíkům hrozí až osmileté vězení za ublížení na zdraví, hanobení rasy a za výtržnictví. Státní zástupkyně požaduje pro dva z nich dva a půl roku za mřížemi, pro jejich kumpána pak čtyřletý trest. Ten se totiž výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví dopustil už dříve.

Fotogalerie
6 fotografií