Na (ne)povedené cyklisty měla štěstí hlídka pražských policistů v sobotu a ve středu. První den si kolem půl páté odpoledne v Michli všimli podezřelého muže na kole. Chtěli ho zastavit, když ten najednou šlápl do pedálů! Chvíli se mu dařilo ujíždět, až dokud nedojel k betonovému mostku. Do zábradlí v plné rychlosti napálil, a tak mu nezbylo nic jiného, než se policistům vzdát.

„Čtyřiatřicetiletý muž policistům sdělil, že kolo dostal od kamaráda a nedokáže vysvětlit, kde ho vzal,“ popsala jeho výmluvy policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté ale vzápětí zjsitili, jak se věci mají - právě tohle kolo totiž někdo jen před okamžikem ukradl z podzemních garáží v Praze 4. Za krádež tak teď nešikovnému zloději hrozí až dva roky vězení.

Video
délka: 01:14.47

Muži ujížděli policistům na kole, sami naboural. Policie České republiky

Jen o pár dní později pak titíž policisté měli co do činění z dalším nezvedeným cyklistou. „Projížděli Chilskou ulicí v Praze 4, kde si všimli dvou cyklistů. Jeden z nich se neustále otáčel za policejní hlídkou a v momentě, kdy policisté zapnuli majáky, začal muž ve žluté reflexní bundě ujíždět,“ popsala mluvčí. Dostal se až k metru Opatov, kde to stočil přímo na schody vedoucí k metru. Ty ale nevybral - na nerovném terénu předvedl přímo ukázkový držkopád!

On i kolo se skutáleli dolů, muž o něj pak navíc ještě zakopl. Vzápětí se už pod schody vynořili policisté a hříšníka si převzali. „Na místě zjistili, že se jedná o recidivistu, který je v celostátním pátrání, a to z důvodu opakující se majetkové trestné činnosti na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje,“ uvedla mluvčí. Při prohlídce u něj navíc našli také větší množství pervitinu! 35letý muž skončil na služebně, za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu mu hrozí až dva roky vězení. Kolo nikdo jako kradené nenahlásil, policisté proto jeho původ zjišťují.

Fotogalerie
15 fotografií