Honzíčkovi (†2) se před dvěma lety zastavilo srdce. Jeho bratříček Míša (dnes 4) o rok později skončil v nemocnici. „Měl černé zuby i s dásněmi. Opruzeniny jsme léčili měsíc,“ řekl soudu otec Roman O., který chlapečka loni na podzim získal do péče. Podle obžaloby matka dvojčátka týrala a za těžkou újmu na zdraví jí nyní hrozí až 12 let vězení.

„Neměla Honzíka od začátku ráda. Ostatní své děti proti němu naočkovala. Měly pak k němu zřejmě odpor,“ vypověděl u soudu otec dvojčat, který je ze Vsetína. S Janou G. se seznámil v pražské restaurací, kde dělal číšníka. Sháněl bydlení. Nabídla mu volný pokoj a soužití přerostlo ve vztah. V době narození dvojčat měla žena už čtyři děti (6, 5, 14, 18). Před soudem přiznal i užívání drog.

Zatímco Míšu měla žena zanedbávat, u Honzíčka mělo jít o dlouhodobé trýznění a odpírání jídla i tekutin. Trpěl podvýživou a v době, kdy zemřel, měl velké bolesti. Matka údajně také chlapečkům podávala tlumivý lék Diazepam. Děti zřejmě požily i drogy. Rodinu před smrtí Honzíčka prošetřovala sociálka.

Fotogalerie
5 fotografií