Odvolací senát potvrdil říjnový verdikt Městského soudu v Praze. Stejně jako prvoinstanční soud neuvěřil rapperovu tvrzení, že jednoho z mužů napadl v nutné sebeobraně a ostatní vůbec, za těžké ublížení na zdraví, vyhrožování se zbraní a opakované výtržnictví si Beránek odsedí šest let.

Beránek přiznal pouze jedno napadení. U soudu však tvrdil, že v tomto případě bránil dívku proti agresivnímu útoku drogového dealera. „Na místo jsem se nepřišel porvat, nepřišel jsem vyvolávat konflikt,“ zdůraznil. Podle své dnešní výpovědi dostal strach a stoupla mu hladina adrenalinu.

„Je pravdou, že obžalovaný incident nevyprovokoval. Je i chvályhodné, že zasáhl,“ prohlásil předseda senátu Jiří Lněnička. Muž ale podle něj již po příchodu Beránka dále neútočil ani se jeho ranám nebránil. Naopak rapper podle něj zasazoval údery s rozmyslem, což potvrdili svědci i záznamy z kamer. I kdyby však bral soud obranu dívky jako polehčující okolnost, nemohl podle Lněničky trest snížit. Beránek čelil sazbě od pěti do 12 let vězení a podle odvolacího senátu „již v minulosti prokázal, že má sklony k trestné činnosti“.

První útok se stal 1. května 2018 v centru Prahy před klubem Ateliér, kde Beránek do rána popíjel s přáteli. Poté jiného muže nejprve opakovaně udeřil do hlavy, a když se jeho sok snažil vstát z pokleku, nakopl ho do obličeje tak, že muž okamžitě ztratil vědomí a spadl na dlažbu. Incident, při němž Beránek protivníkovi způsobil otevřenou zlomeninu čelisti a otřes mozku, zachytily uliční kamery.

Bizarní obhajoba

Beránek se loni u soudu bránil tím, že je z tréninku zvyklý cvičit sekvenci dvou úderů následovaných kopem. „Dal jsem mu ránu levou a otevřenou dlaní. Já za to opravdu, opravdu nemůžu, že mi pak ta noha vykopla. Je mi to líto,“ uvedl. 

Druhý útok se odehrál o pět dní později v parku v pražské Lhotce. Beránek tam údajně nejprve srazil z lavičky a udeřil svého vrstevníka, který chodí o berlích. Poté podle obžaloby zbil teleskopickým obuškem mladíka, jenž se napadeného zastal, a dalšímu ze zastánců hrozil, že mu zastřelí psa. Na zvíře i na majitele při tom mířil střelnou zbraní a cvakal spouští, avšak výstřel z pistole nevyšel.

Devětadvacetiletý amatérský zpěvák a účastník televizní reality show už byl jednou ve vězení. Soudy ho dříve uznaly vinným z pokusu o ublížení na zdraví a také z několikanásobného výtržnictví. Od svého posledního zadržení je již 20 měsíců ve vazbě, k soudu ho chodila podporovat jeho rodina - máma s tátou i manželka, pornoherečka Connie, s dcerou.

Fotogalerie
13 fotografií