„Soud chce obžalovanému říct, aby si uvědomil, že nežije ve virtuálním světě akčních filmů, a aby se začal chovat alespoň trochu zodpovědně,“ uvedla při odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu pražského městského soudu Veronika Cukerová.

První útok se stal 1. května 2018 v centru Prahy před klubem Ateliér, kde Beránek do rána popíjel s přáteli. Poté jiného muže nejprve opakovaně udeřil do hlavy, a když se jeho sok snažil vstát z pokleku, útočník ho nakopl do obličeje tak, že muž okamžitě ztratil vědomí a spadl na dlažbu. Incident, při němž Beránek protivníkovi způsobil otevřenou zlomeninu čelisti a otřes mozku, zachytily uliční kamery. 

Obžalovaný tvrdí, že rvačku vyprovokoval sám napadený, a to tím, že zaútočil nejprve na dalšího hosta a poté na dívku, která se do konfliktu vložila. Nebezpečný kop byl podle Beránka automatickou reakcí naučenou z thajského boxu, kterou nedokázal ovládnout, a zranění tak prý nezpůsobil úmyslně. Soudkyně mu však neuvěřila. Podotkla, že sportovci jsou při řádném tréninku jistě vedeni k tomu, aby zvládli prováděnou sestavu zastavit. Dále uvedla, že útok měl razanci odpovídající knockoutování protivníka.

Útok na invalidu

Druhý útok se podle rozsudku odehrál o pět dní později v parku v pražské Lhotce. Beránek tam údajně nejprve srazil z lavičky svého vrstevníka, který chodí o berlích. Poté prý zbil teleskopickým obuškem mladíka, který se napadeného zastal, a dalšímu ze zastánců hrozil, že mu zastřelí psa. Na zvíře při tom mířil střelnou zbraní a cvakal spouští, avšak výstřel z pistole nevyšel.

Beránek tuto část obžaloby označil za past, kterou na něj nachystali dealeři a uživatelé drog. Podle něj se totiž báli, že je udá za to, že mu o několik dní dříve dali nekvalitní pervitin. Připustil, že do parku přijel se svým kamarádem a třemi jeho známými, odmítl ale, že by byl ozbrojený a že by někoho napadl. Prý se s přítomnými jen pohádal.

Devětadvacetiletý amatérský zpěvák a účastník televizní reality show už byl jednou ve vězení. Soudy ho dříve uznaly vinným z pokusu o ublížení na zdraví a také z několikanásobného výtržnictví. Od svého posledního zadržení je přes rok ve vazbě. V dnešní závěrečné řeči mimo jiné uvedl, že policie je proti němu zaujatá. „Jsem veřejně známá osoba a média se v minulosti postarala o mou nechvalnou reklamu, jak to média umí,“ prohlásil. Podle verdiktu musí uhradit 35.000 korun zdravotní pojišťovně za léčbu prvního z napadených.

Fotogalerie
8 fotografií