Dost podivná krádež se odehrála v sobotu 18. ledna v Hráského ulici na pražském Chodově. Do kanceláře v zadní části prodejny přišel zloděj a na malém trezoru, umístěném hned vedle dveří, naťukal kód. Ten evidentně gauner musel znát – dvířka se totiž vzápětí otevřela. 

Zřejmě taky dobře věděl, že v malém trezoru je klíč od většího. Ten vzal vzápětí do ruky, načež si z kapsy vyndal ještě složený papírek. Pak bez váhání přistoupil k většímu trezoru a zkoušel ho otevřít. „Do něj se však nedostal, proto kancelář prohledal a odnesl si několik krabiček cigaret,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk. 

Tím ale jeho zlodějská mise neskončila. Do kanceláře se totiž vrátil o půl hodiny později, a světe div se, velký trezor byl otevřený! Muž se k němu sehnul a začal si do batohu cosi pakovat. „Ukradl z něj 350 tisíc korun,“ dodal mluvčí. Zloděje, který se snažil maskovat šátkem, zachytily kamery, policisté po něm pátrají. Pokud ho poznáváte, ozvěte se na linku 158. Za krádež mu hrozí až pět let v base. Vzhledem k tomu, jak celá krádež proběhla, je navíc možné, že muž měl přímo ve firmě komplice. 

Video
délka: 02:40.88

Zloděj ukradl z trezoru v Hráského ulici v Praze 350 tisíc Policie ČR

Fotogalerie
6 fotografií