Grázl za volantem audiny podle zjištění policie měl k úprku své důvody, a to vyslovené dva platné zákazy řízení, protože už v minulosti již několikrát policii ujížděl navíc pod vlivem drog

Přesto mu nic nezabránilo, aby ve čtvrtek opět usedl za volant a poté, co způsobil dopravní nehodu v pražských Hájích, začít před policií ujíždět. „Policisté ihned informovali ostatní hlídky v okolí, které jim jely na pomoc. Během pronásledování řidič projel několik křižovatek na červenou a v ulici Přátelství najel na kruhový objezd v protisměru.  Při manévrech na Štěrboholské spojce pak způsobil další nehodu, ale ani to ho neodradilo a dál pokračoval v nebezpečné jízdě,“ popsala tisková mluvčí Violeta Siřišťová.

Náraz do stromu a útěk

Dramatické pronásledování skončilo až v Dolních Počernicích, kde řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. „Ani to ale nebyl konec, řidič začal před policisty utíkat, a proto přišel na řadu varovný výstřel. Po pár metrech podezřelého doběhli a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi,“ uvedla Siřišťová.

Po zadržení mu policisté sdělili, čeho se dopustil. „Je podezřelý z trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání a obecného ohrožení. Za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Dopravní policisté s ním budou také projednávat dopravní nehody, které při nebezpečné jízdě způsobil,“ řekla policejní mluvčí.

„Jestli byl řidič pod vlivem drog i v tomto případě, se zjistit nepovedlo, jelikož odmítnul test na drogy,“ dodala nakonec Siřišťová.

Video
délka: 02:11.56

Takhle ujížděl policistům grázl v tmavé audi! Ohrožoval při tom ostatní řidiče, některé i naboural. Policie ČR

Fotogalerie
5 fotografií